Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Reflexe Michala nad evangeliem 4. nedělí postní

Reflexe Michala nad evangeliem 4. nedělí postníDatum konání:
28.3.2020

Vážení přátelé,

 chtěl bych se s Vám podělit o úvahu, která mě provokuje od minulé neděle.

 Po těch slovech plivl na zem, udělal ze sliny bláto, potřel mu tím blátem oči a řekl mu: „Jdi se umýt v rybníku Siloe“ – to slovo znamená „Poslaný“. Šel tam tedy, umyl se, a když se vrátil, viděl.

 To jsme četli v evangeliu. Chci Vám ukázat, že tento čin Ježíš nedokonal hned. Zázrak měl svůj průběh. Aby slepý viděl, musel ještě něco vykonat, a to už bez Ježíšovy přítomnosti. Musel odejít na jiné místo, někam k rybníku. Pak se vrátil a viděl. A začal šrumec, skandál.

 

Můžeme vidět jakési nepřímé působení. Ježíš udělá zázrak, ale ten se projeví až později, mezi lidmi. Přátelé vidím to tak, že se zázračná přítomnost Ježíše na světě před mnoha lety projevuje teď, v naší přítomnosti. Lidi kolem nás se vrací od rybníka, ale jsme to i my, komu pomazal oči, a my se vracíme mezi lidi.

 

Tak to je všechno. Pěknej víkend. Michal