Úvod > O farnosti > Aktuality > Vzpomínka na Vítu

Vzpomínka na Vítu

9.4.2020

Přátelé!

Takové velikonoce, jaké prožíváme letos, nikdo z nás nikdy neočekával.

Úzkost, strach, nejistota, bezmoc. Pocity, které v lidských myslích vyvolal nepatrný virus. Přesto!! Kristus nám svým zmrtvýchvstáním dává naději, že i my vstaneme ze smrti k novému životu.

Jako povzbuzení v těchto těžkých časech bych vám chtěla nabídnout příběh. Příběh jednoho života, který dobře znáte. Stačí si ho jen trochu připomenout:

Víta foto.pngJsou to 2 roky, co nás opustila naše milá Daniela VÍTA Karliczeková. I ona umírala na dechovou nedostatečnost, podobně jako dnes umírají lidé na Covid-19. Rakovina svírala její plíce, dýchalo se jí stále hůř a hůře. Ona ale nesla svou situaci statečně a nepodléhala beznaději. Do posledního dechu děkovala Pánu za vše, co jí bylo za života dopřáno. Z jejích pomněnkových očí promlouval klid a smíření. Tak jak žila, tiše a pokorně, s obrovskou důvěrou v Boží milosrdenství, tak také odešla.

Mnozí z nás, kdo jsme měli to štěstí, těšit se z její blízkosti, nazvali jsme ji světicí či andělem, který jen na chvilku slétl na tuto zem. A Bůh se k ní přihlásil i tím, že ji k sobě povolal právě na Velký pátek.

Víta náhrobek.pngProto vás prosím, vzpomeňte si na Vitu i v tomto čase úzkosti, kdy celé lidstvo bojuje s koronavirem SARS-CoV-2. A zkusme se ve svých modlitbách za odvrácení pandemie obracet k Bohu i prostřednictvím jejího odkazu. Věřím, že v něm můžeme nalézt dobrý příklad, oporu a pomoc.

..........

Přeji Vám hluboce prožité velikonoce v tichu a usebrání,

pevné zdraví, lásku bližních a hodně sil do dalších dnů.

Pokoj Vám!

M.Š.