Nedělní zamyšlení Michala M., 3. neděle velikonoční

Vážení přátelé, příběh o cestě do Emauz je mi obzvlášť blízký. Také rád putuji pěšky krajinou z jednoho místa na druhé a rozmlouvám s kamarádem. Když jsem se probíral po internetu myšlenkami k tomuto tématu, dostalo se mi většinou popisu kritické, dnes by se řeklo krizové situace. Oba putující mají být úplně sklíčení, protože Ježíš zemřel na kříži a všechno je marnost. Žal jim prý zastřel zrak, a proto ho nepoznali. Ale takhle já to nevidím.

Autor: MD Publikováno 24. 4. 2020 20:58

Kurz pro amatérské chrámové hudebníky plzeňské diecéze

Vážení hudebníci plzeňské diecéze, při Biskupství plzeňském bude od října 2020 opět otevřen dvouletý kurz pro amatérské hudebníky plzeňské diecéze. Tento kurz bude probíhat pod odborným vedením M.Mu. Aleše Noska (regenschori plzeňské katedrály) ve spolupráci s MgA. Markétou Schley Reindlovou a Mgr. Petrem Strnadem. Nabízí komplexní vzdělání současným i budoucím chrámovým varhaníkům, sbormistrům a ředitelům kůrů.

Autor: MD Publikováno 5. 5. 2020 19:24

Triduum

Autor: MD Publikováno 8. 4. 2020 13:28

Nedělní zamyšlení Magdy Jůnové (5. neděle postní)

Minimálně dvakrát denně se aktualizují statistiky kvantifikující vývoj pandemie COVID 19. Dozvídáme se, kolik již bylo provedeno testů na přítomnost koronaviru, červené číslo vykazuje počet nakažených, zelené počet zotavených a černé číslo udává počet zemřelých. Doposud každým dnem tato čísla rostou. Kdy se strmý nárůst zastaví, nikdo neví. Život a smrt jako hlavní téma všech zpravodajských pořadů, život a smrt v přímém přenosu.

Autor: MD Publikováno 27. 3. 2020 14:14

Reflexe Michala nad evangeliem 4. nedělí postní

Krátká a zpozdilá úvaha na textem evangelia ze 4. neděle postní :-).

Autor: MD Publikováno 28. 3. 2020 23:06

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

Jan 20,1-9  „Christus resurrexit! Resurrexit vere!“ „Kristus vstal z mrtvých! Opravdu vstal z mrtvých!“

Autor: MD Publikováno 11. 4. 2020 10:33

Zamyšlení Ondřeje nad texty Květné neděle aneb Sedm obrazů (ne)důvěry

Ústředním textem Květné neděle jsou pašije podle Matouše, často v kostele inscenované jako dramatizované čtení. Rozsáhlý text obsahuje základní teze křesťanské víry a dovoluje též zamyslet se nad podstatou důvěry, důvěry v sebe, důvěry v druhé, důvěry v Boha. Pokusme se společně projít si zastavení na cestě Ježíše ke smrti na kříži právě s důrazem na otázku důvěry.

Autor: MD Publikováno 4. 4. 2020 11:30

Zamyšlení Petry Pospíšilové k 4. neděli velikonoční

V dnešních liturgických textech se objevuje připodobnění k ovcím a pastýři. V evangeliu se Ježíš připodobňuje k pastýři pečujícímu o své ovečky. V žalmu je k tomuto pastýři připodobněn Hospodin. U žalmu bych se dnes ráda zastavila, je můj oblíbený.

Autor: MD Publikováno 1. 5. 2020 13:37

Vzpomínka na Vítu

Přátelé!  Takové velikonoce, jaké prožíváme letos, nikdo z nás nikdy neočekával.  Úzkost, strach, nejistota, bezmoc. Pocity, které v lidských myslích vyvolal nepatrný virus. Přesto!! Kristus nám svým zmrtvýchvstáním dává naději, že i my vstaneme ze smrti k novému životu.  Jako povzbuzení v těchto těžkých časech bych vám chtěla nabídnout příběh. Příběh jednoho života, který dobře znáte. Stačí si ho jen trochu připomenout:

Autor: MD Publikováno 9. 4. 2020 20:19

4. týden velikonoční