Fotografie z posledního rozloučení s Mons. Josefem Mixou

Fotografie z posledního rozloučení s Mons. Josefem Mixou si můžete prohlédnout ve farní webové fotogalerii, fotografem byl pan Jiří Schott. Další fotografie lze nalézt také na Facebooku farnosti Máří Magdalena "zde".

Autor: MD Publikováno 5. 11. 2019 17:36

Podzimní farní duchovní obnova na téma Duch svatý v mém životě a v životě farnosti:

Datum konání: 23. 11. 2019

Římskokatolická farnost Karlovy Vary Stará Role a Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zvou v sobotu 23. 11. 2019 od 9.00 hodin do kostela Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli na duchovní obnovu na téma Duch svatý v mém životě a v životě farnosti. Obnovu povede Mons. ThDr. Michael Slavík, biskupský vikář pro pastoraci v pražské arcidiecézi, děkan Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze a člen společnosti pro církevní právo.

Autor: MD Publikováno 31. 10. 2019 19:41

Parte Mons. P. Josefa Mixy

Autor: MD Publikováno 29. 10. 2019 19:59

Pohřeb Mons. P. Josefa Mixy

Pohřeb Mons. P. Josefa Mixy se bude konat ve Stanovicích v pondělí 4. listopadu v 15 hodin za účasti kardinála Dominika Duky, plzeňského biskupa Tomáše Holuba a ostatních kněží.

Autor: MD Publikováno 28. 10. 2019 18:36

Mons. P. Josef Mixa zemřel v neděli 27. října.

V neděli 27. října odpoledne zemřel ve věku 94 let nejstarší aktivně sloužící kněz v Česku Mons. Josef Mixa.

Autor: MD Publikováno 28. 10. 2019 18:12

Ve farní webové fotogalerii jsou fotografie z farního výletu do Kadaně a na Hasištejn.

Výlet do kláštera v Kadani, účast na slavnosti vinobraní v Kadani a prohlídka zříceniny Hasištejn se velmi vydařily. Letos nám na farním výletě narozdíl od předchozích let přálo teplé slunečné počasí. Po komentované prohlídce kláštera si na klášterní zahradě přišli na své všichni příznivci moštů, burčáků, vína, piva. Děti si užily dětských atrakcí připravených v rámci vinobraní. Fotografie z výletu si můžete přihlédnout ve farní webové fotogalerii.

Autor: MD Publikováno 22. 9. 2019 13:43

Farní autobusový výlet do Kadaně a na hrad Hasištejn

Datum konání: 21. 9. 2019

V sobotu 21.9. se uskuteční farní autobusový jednodenní výlet. Navštívíme klášter v Kadani, kde máme slíbenou komentovanou prohlídku. Poté bude rozchod v centru Kadaně, neboť zde bude právě probíhat akce Svatováclavské vinobraní. Bližší informace o vinobraní můžete nalézt zde. Před polednem přejedeme na oběd. Po obědě navštívíme zříceninu hradu Hasištejn. Cena výletu je 200 Kč za dospělého, 150 Kč za dítě. V ceně není strava. Výlet je vhodný i pro starší osoby, autobusem se dá dojet až k hradu.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2019 20:22

pozvánka na přednášku Křesťanské akademie - Mons. V. Malý "30. výročí sametové revoluce"

Datum konání: 30. 10. 2019

Křesťanská akademie Karlovy Vary a klub Paderewski Vás ve středu 30.10.2019 od 18 hodin zve do divadla Husovka na přednášku na téma 30. výročí sametové revoluce. Přednášet bude Mons. Václav Malý, římskokatolický duchovní a pomocný biskup pražský, signatář a mluvčí Charty 77, vězeň totalitního režimu Po přednášce bude následovat beseda!

Autor: MD Publikováno 16. 9. 2019 18:24

Pozvánka na diecézní pouť do Teplé

Datum konání: 14. 9. 2019

Přijměte srdečné pozvání na Diecézní pouť, která se bude konat v sobotu 14. září v premonstrátském klášteře v Teplé. Program pro mládež bude začínat 13. září. V sobotu 14. září začne program pouti v 9:45 u kříže před vchodem do kostela. Přednášku přislíbil P. Vojtěch Kodet, O.Carm. Mše svatá bude začínat v 14.00 hodin, po ní bude následovat společné blahopřání biskupu Františkovi k jeho 80. narozeninám.

Autor: MD Publikováno 8. 9. 2019 17:19

Farní příměstsko-pobytový tábor

Letošní příměstsko - pobytový tábor probíhal v nových prostorech. Tématem tábora bylo: "Život jako malířské plátno". Děti v rámci celotáborové hry listovaly knihami o umění a zkoumaly malíře i jejich díla. Téma se prolínalo i do mnoha her, ale na přání dětí se hrály hry osvědčené, na které se již celý rok těšily. Tábora se zúčastnilo 26 dětí a vedoucí opět já, manžel David a Blanka Peldová, která nám opět mimo jiné skvěle zajišťovala zdravotní servis.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2019 12:43