Štítky:

Nedělní zamyšlení Magdy Jůnové (5. neděle postní)

Minimálně dvakrát denně se aktualizují statistiky kvantifikující vývoj pandemie COVID 19. Dozvídáme se, kolik již bylo provedeno testů na přítomnost koronaviru, červené číslo vykazuje počet nakažených, zelené počet zotavených a černé číslo udává počet zemřelých. Doposud každým dnem tato čísla rostou. Kdy se strmý nárůst zastaví, nikdo neví. Život a smrt jako hlavní téma všech zpravodajských pořadů, život a smrt v přímém přenosu.

Autor: MD Publikováno 27. 3. 2020 14:14

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

Jan 20,1-9  „Christus resurrexit! Resurrexit vere!“ „Kristus vstal z mrtvých! Opravdu vstal z mrtvých!“

Autor: MD Publikováno 11. 4. 2020 10:33

Zamyšlení Ondřeje nad texty Květné neděle aneb Sedm obrazů (ne)důvěry

Ústředním textem Květné neděle jsou pašije podle Matouše, často v kostele inscenované jako dramatizované čtení. Rozsáhlý text obsahuje základní teze křesťanské víry a dovoluje též zamyslet se nad podstatou důvěry, důvěry v sebe, důvěry v druhé, důvěry v Boha. Pokusme se společně projít si zastavení na cestě Ježíše ke smrti na kříži právě s důrazem na otázku důvěry.

Autor: MD Publikováno 4. 4. 2020 11:30

Zamyšlení Petry Pospíšilové k 4. neděli velikonoční

V dnešních liturgických textech se objevuje připodobnění k ovcím a pastýři. V evangeliu se Ježíš připodobňuje k pastýři pečujícímu o své ovečky. V žalmu je k tomuto pastýři připodobněn Hospodin. U žalmu bych se dnes ráda zastavila, je můj oblíbený.

Autor: MD Publikováno 1. 5. 2020 13:37

4. týden velikonoční

Datum konání: 2. 5. 2020 - 10. 5. 2020

Autor: vm Publikováno 2. 5. 2020 14:35

Přednášky Křesťanské akademie opět obnoveny

V pátek 29.05.2020 od 19.00 hodin Vás zveme na faru v Rybářích na přednášku Budoucnost náboženství, náboženství budoucnosti. Přednášet bude Mgr. Bc. Filip H. Härtel, Ph.D filosof, teolog a pedagog na Institutu ekumenických studií na Evangelické teologické fakultě v Praze.

Autor: MD Publikováno 1. 5. 2020 21:01

Rozhodnutí biskupa Tomáše o praktických pravidlech pro uvolňování omezení

Po rozkliknutí nadpisu si můžete přečíst dokument plzeňského biskupství Pastorační pravidla pro uvolňování omezení týkající se bohoslužeb: 1/ Všeobecná pravidla stanovená ministrem zdravotnictví ČR 2/ Rozhodnutí diecézního biskupa o praktických pravidlech platných pro uvolňování omezení týkající se bohoslužeb v plzeňské diecézi

Autor: MD Publikováno 23. 4. 2020 22:12

Znovuobnovení bohoslužeb

Datum konání: 23. 4. 2020 - 3. 5. 2020

Autor: vm Publikováno 23. 4. 2020 21:42

Pašije podle Jana v domácím provedení

Na Velký pátek byly provedeny pašije podle Jana v domácích podmínkách ...

Autor: Petr Albrecht Publikováno 12. 4. 2020 0:17

Velikonoční výzdoba kostela Nanebevstoupení Páně

Můžete si prohlédnout krátkou fotoreportáž z dnešní velikonoční výzdoby kostela. Hortenzie jsou na přání a z peněz bývalé kostelnice paní Amalie Pospíšilové. Pan farář se rozhodl přání paní Pospíšilové ohledně květin splnit i u vědomí, že kostel bude bez lidí. Je to výzdoba v duchu Ignáce z Loyoly: „K větší cti a slávě Boží“.

Autor: MD Publikováno 11. 4. 2020 20:47