Štítky:

Datum konání: 16. 5. 2020 - 24. 5. 2020

Autor: vm Publikováno 16. 5. 2020 20:49

Nedělní zamyšlení Ondřeje D., 6. neděle velikonoční

V zamyšlení nad novozákonními texty předchozí neděle byla řeč o navigaci pro automobil. Navigace skutečně mnohé obtíže při pohybu odstraňuje. Jenže její použití vyžaduje řadu předběžných znalostí a dovedností, a tak ji obsluhovat zvládne pouze ten, kdo s mapami a s jejich využitím má nějaké zkušenosti.

Autor: MD Publikováno 16. 5. 2020 14:51

Letošní Noc kostelů

Noc kostelů se uskuteční v pátek 12. června 2020. Dle aktuálního plánu uvolňování omezení souvisejících s epidemií koronaviru bude možné přivítat příznivce Noci kostelů v mezích aktuálních opatření. Těšíme se na Vás v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli. Kromě prohlídky míst, kam se nelze za běžného provozu dostat, je pro Vás připraven stejně jako v předchozích letech bohatý program.

Autor: MD Publikováno 11. 5. 2020 17:04

Fotografie z brännballu u Pospíšilů ve farní fotogalerii

Ve farní webové fotogalerii a na farním Instagramu si můžete prohlédnout fotografie z bränballu u Pospíšilů.

Autor: MD Publikováno 11. 5. 2020 16:53

5. týden velikonoční

Datum konání: 9. 5. 2020 - 17. 5. 2020

Autor: vm Publikováno 9. 5. 2020 11:25

Nedělní zamyšlení Magdy J., 5. neděle velikonoční

Cestou necestou (Jan 14,6): Už vás někdy zklamal váš smysl pro orientaci ve městě či v přírodě? Milujete v lese turistické značky výrazných barev ve výšce očí? Stali jste se fanoušky aplikace mapy.cz? Od té doby, co jsem si pořídila do auta GPS navigaci, cítím se na svých cestách mnohem jistěji. Nerozhodí mě ani časté oznámení pronesené klidným vyrovnaným hlasem, že přepočítává a na nejbližší křižovatce nechť se prosím laskavě zastavím a obrátím do protisměru. Nebo tak nějak.

Autor: MD Publikováno 8. 5. 2020 20:04

Nedělení zamyšlení Luboše Pejsara, 2. neděle velikonoční

(Autor je pracovník odborného zacházení ve vězeňství - vychovatel) Jan 20,19-31 Milí přátelé, byl jsem osloven, jestli bych nenapsal nějaké zamyšlení k nedělní liturgii. Musím přiznat, že je to pro mě dost nekomfortní pro plachost a roztržitost v přemýšlení, kterými trpím. Nejsem rozený řečník. Snad mi odpustíte moje nedostatky. Na začátku učiním menší teoretické okénko a v druhé části se zamyslím nad smyslem Ježíšových ran.

Autor: MD Publikováno 18. 4. 2020 13:12

Nedělní zamyšlení Michala M., 3. neděle velikonoční

Vážení přátelé, příběh o cestě do Emauz je mi obzvlášť blízký. Také rád putuji pěšky krajinou z jednoho místa na druhé a rozmlouvám s kamarádem. Když jsem se probíral po internetu myšlenkami k tomuto tématu, dostalo se mi většinou popisu kritické, dnes by se řeklo krizové situace. Oba putující mají být úplně sklíčení, protože Ježíš zemřel na kříži a všechno je marnost. Žal jim prý zastřel zrak, a proto ho nepoznali. Ale takhle já to nevidím.

Autor: MD Publikováno 24. 4. 2020 20:58

Kurz pro amatérské chrámové hudebníky plzeňské diecéze

Vážení hudebníci plzeňské diecéze, při Biskupství plzeňském bude od října 2020 opět otevřen dvouletý kurz pro amatérské hudebníky plzeňské diecéze. Tento kurz bude probíhat pod odborným vedením M.Mu. Aleše Noska (regenschori plzeňské katedrály) ve spolupráci s MgA. Markétou Schley Reindlovou a Mgr. Petrem Strnadem. Nabízí komplexní vzdělání současným i budoucím chrámovým varhaníkům, sbormistrům a ředitelům kůrů.

Autor: MD Publikováno 5. 5. 2020 19:24

Triduum