Štítky:

Nedělní zamyšlení Ondřeje D., 25. neděle v mezidobí

V každém lidském společenství dojde dříve nebo později na spor mezi zastánci spravedlnosti a milosrdenství. Někdy převáží jedno, jindy to druhé. Výsledky tohoto sváru dokážou mnohé rozkohoutit. Dovolím si vyprávět příběh ze současnosti. Jedno malé společenství vlastníků bytových jednotek v domě, kde žije velký podíl starších lidí, pečuje o dvanáct bytů; z toho pouze tři byty mají „svůj“ balkón.

Autor: MD Publikováno 19. 9. 2020 19:41

Dopis biskupa Tomáše Holuba z 18.9.2020

Biskup Tomáš Holub adresuje svůj dopis všem kněžím, jáhnům a věřícím plzeňské diecéze.  Milí spolubratři v kněžské a jáhenské službě, sestry a bratři, situace počtu onemocnění v naší republice se mění každým dnem a zatím nikoliv dobrým směrem. I moje osobní zkušenost s tímto onemocněním  vede k obezřetnosti a varuje před podceňováním současné situace.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2020 20:47

22., 23. a 24. týden v mezidobí

Datum konání: 30. 8. 2020 - 20. 9. 2020

Autor: vm Publikováno 30. 8. 2020 15:16

Místo výletu je zajištěn náhradní program - setkání u Pospíšilů na zahradě a branball

Datum konání: 19. 9. 2020

Přijďte zítra, tj. v sobotu 19.9.2020 od deseti hodin na zahradu k Pospíšilům na farní setkání a turnaj v brannbalu. Posedíme, popovídáme, ti sportovnější z nás si zahrají brannbal. Donesené občerstvení vítáno.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2020 19:35

Zítřejší farní výlet do Jiřetína je zrušen

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace se bohužel ruší zítřejší plánovaný výlet autobusem do Jiřetína.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2020 19:27

Přednáška J. Fingerlanda "Křesťanské komunity v oblasti Blízkého východu"

Datum konání: 18. 9. 2020

Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás srdečně zve na přednášku "Křesťanské komunity v oblasti Blízkého východu". Přednáší zahraničněpolitický komentátor Českého rozhlasu, publicista, novinář a spisovatel Jan Fingerland.

Autor: MD Publikováno 12. 9. 2020 21:30

Nedělní zamyšlení Petry P., 24. neděle v mezidobí

Dnešní texty mluví o lidské konečnosti a o odpuštění. První čtení z knihy Sirachovcovi začíná stavy, které člověk prožívá, v případě, kdy neodpustí – přichází pomsta a hněv. Kniha Sirachovcova patří mezi deuterokanonické knihy. Jedná se o mudroslovnou knihu. Je to ponaučení, která dává otec svému synu. Můžeme ji vnímat jako návod na život, jako knihu, která vychovává k moudrosti.

Autor: MD Publikováno 13. 9. 2020 8:52

Plzeňský biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na COVID-19

Plzeňskému biskupství se nevyhnula pandemie koronaviru, biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na nemoc COVID-19. Od čtvrtečního rána je spolu se svými dalšími spolupracovníky v dobrovolné domácí karanténě. Biskup plzeňský onemocněl těsně před dlouho plánovanou diecézní poutí v Teplé.

Autor: MD Publikováno 12. 9. 2020 21:17

Nedělní zamyšlení Magdy J., 23. neděle v mezidobí

„Neboť kdo druhého miluje, splnil zákon.  …. Všecka přikázání jsou shrnuta v tomto: Miluj svého bližního jako sám sebe.“ Řím 13, 8 – 9 Vždycky mi vrtalo hlavou, jak asi vypadá zkoušení žáka židovské školy z 613 Božích přikázání. Stačí je vyvolaný žák vyjmenovat všechna během jedné vyučovací hodiny? Dělá si bedlivě naslouchající učitel čárky, každou desátou vodorovně, aby měl přehled, zda zkoušený žák žádné nevynechal?

Autor: MD Publikováno 6. 9. 2020 14:12

Blíží se farní zájezd do Jiřetína a okolí.

Datum konání: 19. 9. 2020

Stále zůstává posledních pár volných míst v autobuse, kterým pojedeme 19.9. na farní výlet. Neváhejte, přihlašte se :-). Proč letos pojedeme zrovna do Jiřetína? V Jiřetíně měl nedávno svůj absolventský koncert po absolvování studia konzervatoře náš varhaník M. Matuška. Na koncertu zpívala i naše schola. Většina z přítomných byla v Jiřetíně poprvé a všichni byli překvapeni krásou obce, kostela, kontrastem genia loci starobylých budov a bezprostředního okolí zdevastovaného důlní těžbou.

Autor: MD Publikováno 19. 6. 2020 20:53