Štítky:

Nedělní zamyšlení Marka Plawného - 20. neděle v mezidobí

Datum konání: 18. 8. 2024

První a druhé čtení k sobě tematicky ladí, vnímám tam společného jmenovatele a to jak praktickou, tak biblickou moudrost. To evangelium šokuje tím, že Ježíš graduje své vystoupení tvrzením, že jej obyvatelé městečka Kafarnaum mají sníst zaživa.

Autor: MD Publikováno 17. 8. 2024 12:42

Farní pobyt dětí a mládeže

U Pospíšilů bylo zase pořádně veselo, po roce se tam totiž konal farní pobyt. Pro letošní rok se sešlo okolo třiceti loupežníků, deset praktikantů a tři hlavní vedoucí. Tématem se stali loupežníci, což pro některé z nás bylo poněkud nostalgické, toto téma totiž nesl i tábor úplně první. Pobyt byl zahájen standardně výrobou vlajek a vymýšlením pokřiků, které nás pak doprovázely na každodenním nástupu.

Autor: MD Publikováno 8. 8. 2024 20:32

Ve farní webové fotogalerii jsou fotky z farního tábora

Ve farní webové fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z farního tábora u Pospíšilů

Autor: MD Publikováno 7. 8. 2024 21:26

Nedělní zamyšlení Jiřího K. - 18. neděle v mezidobí

Datum konání: 4. 8. 2024

V prvním čtení z knihy Exodus čteme o cestě synů Izraele ze země otroctví do zaslíbené země, do svobody. Cesta se vleče, je náročná, jednotvárná a zdlouhavá. Putující začínají reptat, nostalgicky vzpomínají, raději by se vrátili, stýská se jim po pohodlnějším životě „u hrnců masa a chlebů dosyta“.

Autor: MD Publikováno 3. 8. 2024 19:19

Srpnový salesiánský Misijní kaleidoskop

Prohlédněte si nové číslo Misijního kaleidoskopu, tentokrát na téma vrcholní politici a Filipíny.

Autor: MD Publikováno 29. 7. 2024 20:48

Nedělní zamyšlení Evy K.,17. neděle v mezidobí

Datum konání: 27. 7. 2024

V tomto Evangeliu se mluví o zázraku, který Pán Ježíš vykonal, když nasytil chlebem a rybami pět tisíc lidí.... Dříve již Pán Ježíš vykonával zázraky okamžité, které mohli lidé spatřit ihned a vzbuzovaly údiv a bázeň, například uzdravení zmrzačeného muže, kdy vnější fyzické okamžité změny musely udivit všechny, kdo to viděli. Ale mnohé zázraky probíhaly tiše a nenápadně, jako zázraky postupné, lidskýma očima stěží rozpoznatelné.

Autor: vm Publikováno 27. 7. 2024 9:42

Nedělní zamyšlení J. Rezka, 16. neděle v mezidobí

Datum konání: 21. 7. 2024

Liturgie slova je tuto neděli naprosto kompaktní.  Vše je jednoznačné a je možné hledat něco dalšího? Jako všechny texty písma i tyto nás nutí k zamyšlení nad sebou samým. Byli jsme vyzváni v minulých bohoslužbách ke každodennímu zamyšlení na závěr dne, jak jsme den prožili, co jsme udělali dobrého a co se podařilo, z čeho máme radost.

Autor: MD Publikováno 19. 7. 2024 18:50

Pozvánka na koncert v sedleckém kostele sv. Anny

Datum konání: 21. 7. 2024

V neděli 21. července 2024 od 19 hodin zavítají do kostela sv. Anny v Sedleci pěvecké sbory až z dalekého města Summit ze státu New Jersey, USA. Jde o smíšené pěvecké sbory Summit Chorale (sbormistr Thomas Juneau) a Concord Singers (sbormistr Matthew Zabiegala). Milovníci především sborové hudby by si tento koncert neměli nechat ujít.

Autor: MD Publikováno 16. 7. 2024 21:37

Nedělní zamyšlení Marie R. - 15. neděle v mezidobí

Datum konání: 14. 7. 2024

V prvním čtení Bételský kněz Amasjáš vypovídá nepohodlného proroka ze země. Amos mu ohlašuje Boží soud. Sedmá kapitola, ze které je dnešní úryvek, začíná prorokovým viděním kobylek, které se blíží jako mrak a nesou zkázu celému kraji. Kobylky mohou pozřít úrodu a bude hlad. Dále viděl oheň, což může přinést sucho. Amos prosí při obou viděních Hospodina za odpuštění pro zpronevěřilý lid, Bůh se slitovává a nezničí zemi. Po třetím vidění „olovnice“ se už prorok nepřimluví.

Autor: MD Publikováno 13. 7. 2024 12:54

Nedělní zamyšlení Báry V. - 14. neděle v mezidobí

Datum konání: 7. 7. 2024

Jak jste si asi všimli, v dnešním čtení i evangeliu se mnohokrát opakuje slovo PROROK. Kdo je nebo byl vlastně prorok? Jakási starozákonní postava, asketa s dlouhými vlasy a vousy, jehož radami a moudry se řídíme dodnes? Při pátrání po vysvětlení, kdo je nebo není prorok, jsem narazila na Vatikánské zprávy (Vatican News), kde přesně před rokem (2.7.2023) při modlitbě Anděl Páně papež František říká, že všichni jsme Ježíšovými proroky a svědky!

Publikováno 5. 7. 2024 20:25