Štítky:

Novější 1 3 8 16 23

Nedělní zamyšlení

Omlouváme se, ale nedělní zamyšlení na tuto neděli nemáme.

Autor: MD Publikováno 9. 6. 2024 14:11

Nedělní zamyšlení Michala M. - 9. neděle v mezidobí

Datum konání: 2. 6. 2024

Vážení přátelé, troje čtení na neděli 2.6.2024 přinášejí zajímavé otázky. První je z Deuteronomia, páté knihy Mojžíšovy. O té se dočteme, že sama nemá děj, jejím obsahem je „opakování“ Zákona. Mojžíš lidu připomíná znovu celý Zákon, který dostali od Boha. „Opakování“ zákona není doslovné. Mnohé předpisy jsou formulovány odlišně; kniha také obsahuje značné množství zákonů, které v předchozích knihách Tóry nenajdeme.

Autor: MD Publikováno 1. 6. 2024 13:47

Nedělní zamyšlení Luboše Pejsara - Slavnost Nejsvětější Trojice

Datum konání: 25. 5. 2024

Milí křesťané, lidská svoboda a její realizace v životě jednotlivce a společnosti se z teologického hlediska jeví jako pravý obraz a podoba Boha. Moc Ježíšova, je svobodou jak na nebi, tak na zemi. Křesťan má o této svobodě vědět něco víc, protože ví, že Duch Pána ji živí i mimo církev a v ní ji posiluje skrze svátosti, především skrze eucharistii, protože v ní se společně s Pánem každý daruje Bohu a následně celému stvoření.

Autor: MD Publikováno 25. 5. 2024 11:07

Letnice - nedělní zamyšlení Standy Fialy

Datum konání: 19. 5. 2024

Pavle, Pavle, proč mě pronásleduješ? Co ti moje tělo provedlo? Co ti provedlo tvoje tělo? Koneckonců kdyby se toho tvého Bůh v dobrém rozmaru mírně nedotkl a ono se nesvalilo na zem, neuhodil ses  do hlavy, kdybys neoslepl, tak se asi nebylo kde rozsvítit, nebylo čím prozřít, co myslíš? Vždyť tělo je chrám Ducha. Tělo samozřejmě může být venkovská omšelá kaplička, do níž fouká a zatéká, ale také to může být katedrála.

Autor: MD Publikováno 18. 5. 2024 9:42

Nedělní zamyšlení paní Jarky F. - 7. neděle velikonoční

Datum konání: 12. 5. 2024

Před pár měsíci na mě moje maminka přepsala rodinnou hrobku. Hrobka se nachází na malebném venkovském hřbitůvku v obci vzdálené asi 10 kilometrů od místa našeho bydliště. Její stav je dost špatný, vrchní deska se drolí, propadá a náhrobek je zarostlý zdivočelou zelení. Naposledy do ní byla před téměř 50 lety uložena moje prababička.Rozhodli jsme se s manželem, že jí dáme zrekonstruovat, ostatky v ní přeskládat a vnitřní prostor vyčistit.

Autor: MD Publikováno 11. 5. 2024 11:50

Nedělní zamyšlení Jany Vacíkové - 6. neděle velikonoční

Datum konání: 5. 5. 2024

Moje dnešní zamyšlení je hodně osobní a zase trošku hudební. "Teď opravdu chápu, že Bůh nikomu nestraní.“ Toto řekl Petr poté, co prožil asi 3 roky jako velmi blízký přítel Ježíšův, a to včetně proměnění na hoře, odpuštění selhání a pár zázraků. Jak je možné, že až teď? Měli jsme v rodině spoustu let člověka, který nedávno prohlásil: „Teprve teď díky Vám vidím, že dobré vztahy jsou víc než bohatství.“ Po 10 letech? To jako fakt?

Autor: MD Publikováno 3. 5. 2024 20:41

Ratolesti bez kmene - nedělní zamyšlení Miroslavy D., 5. neděle velikonoční

Datum konání: 28. 4. 2024

Pacient přede mnou skoro svítil jako nazelenalý citron – tak těžkou měl žloutenku. Od minulé návštěvy v obličeji zase ztratil svaly a podkožní tuk. Takže když promluvil, zdály se jeho zuby nepřiměřeně velké a proti žloutenkou změněné barvě kůže nepřirozeně bělostné. Vytiskla jsem mu zprávu a recepty a doporučení na interní ambulanci, kam jsem ho posílala k zajištění drenáže žlučových cest uzavřených nádorem slinivky.

Autor: MD Publikováno 26. 4. 2024 17:27

Pečující Pastýř - nedělní zamyšlení Ondřeje D., 4. neděle velikonoční

Datum konání: 20. 4. 2024

Evangelijní text k této neděli využívá obraz, který sice má zakotvení ve starozákonních příslibech a v každodenním životě čtenářů a posluchačů novozákonních textů v prvních staletích minulého tisíciletí, většině z nás však již mnoho neříká. Naše vědomosti o pasteveckém životě a o péči o hospodářská zvířata jsou odvozeny z vysloveného v kostelích a přečteného v biblických komentářích; rozhodně nevycházíme ze svých osobních zkušeností a zážitků.

Autor: MD Publikováno 20. 4. 2024 10:56

Věř nebo nevěř - nedělní zamyšlení Magdy J., 3. velikonoční neděle

Datum konání: 14. 4. 2024

Když se dnes na Velký pátek mé prsty zlehka dotýkají klávesnice notebooku, myšlenkami jsem ještě daleko předaleko v Turecku, přesněji v Efezu, archeologickém parku, který se nachází přibližně 50 km na jih od Izmiru, dříve Smyrny. Obřím areálem plným více či spíš méně dochovaných antických památek nás provází paní Kateřina a upozorňuje na některé z turisticky atraktivních záležitostí.

Autor: MD Publikováno 12. 4. 2024 22:40

Nedělní zamyšlení paní Moniky P.

Datum konání: 7. 4. 2024

23.12.23 Poslouchám mši a nechce se mi věřit: Růže pro vraha??? To snad nemůžou myslet vážně??? Chudáci rodiče, příbuzní obětí!!! Jak tohle můžou ustát? Mše skončila a já nemůžu myslet na nic jiného, pořád mi zní v uších - růže pro vraha, růže pro vraha....

Autor: MD Publikováno 6. 4. 2024 19:55

Novější 1 3 8 16 23