Štítky:

Novější 1 3 8 16 23

Nedělní zamyšlení Báry V. - 14. neděle v mezidobí

Datum konání: 7. 7. 2024

Jak jste si asi všimli, v dnešním čtení i evangeliu se mnohokrát opakuje slovo PROROK. Kdo je nebo byl vlastně prorok? Jakási starozákonní postava, asketa s dlouhými vlasy a vousy, jehož radami a moudry se řídíme dodnes? Při pátrání po vysvětlení, kdo je nebo není prorok, jsem narazila na Vatikánské zprávy (Vatican News), kde přesně před rokem (2.7.2023) při modlitbě Anděl Páně papež František říká, že všichni jsme Ježíšovými proroky a svědky!

Publikováno 5. 7. 2024 20:25

Nedělní zamyšlení Petra Kurimského - 13. neděle v mezidobí

Datum konání: 30. 6. 2024

V době mé konverze mi bylo 20 let. Bylo to na konci 80. let 20. století, krátce před sametovou revolucí. Pro věřící to byla doba v mnoha ohledech složitá, lidé na ně pohlíželi tak trochu skrz prsty, jako na podivíny, hlavně v pracovních kolektivech, zanesených všudypřítomnou bolševickou ideologií. Pro mě to ale byla doba, kdy jsem doslova hltal různé podněty a informace z oblasti víry a křesťanství.

Autor: MD Publikováno 29. 6. 2024 14:53

Nedělní zamyšlení Marie Z. - 12. neděle v mezidobí

Datum konání: 23. 6. 2024

Neznám žádný jiný text, který by tak silně a hluboce vystihoval lidskou víru, či plnou důvěru. „Věřím, že existuje slunce, i když ho nevidím. Věřím v lásku, i když ji necítím. Věřím v Boha, i když mlčí.“

Autor: MD Publikováno 22. 6. 2024 19:33

Nedělní zamyšlení paní Jindry Kulhánek - 11. neděle v mezidobí

Datum konání: 16. 6. 2024

Boží lid je ve vyhnanství a propadá beznaději. Znamená to, že Bůh svůj lid opustil? A jak to vůbec vypadá se slibem věčně trvající Davidovy dynastie? Existuje pro Boží lid ještě nějaká budoucnost? Odpověď proroka Ezechiela není jen jednoduché ano nebo ne.

Autor: MD Publikováno 15. 6. 2024 19:17

Nedělní zamyšlení

Omlouváme se, ale nedělní zamyšlení na tuto neděli nemáme.

Autor: MD Publikováno 9. 6. 2024 14:11

Nedělní zamyšlení Michala M. - 9. neděle v mezidobí

Datum konání: 2. 6. 2024

Vážení přátelé, troje čtení na neděli 2.6.2024 přinášejí zajímavé otázky. První je z Deuteronomia, páté knihy Mojžíšovy. O té se dočteme, že sama nemá děj, jejím obsahem je „opakování“ Zákona. Mojžíš lidu připomíná znovu celý Zákon, který dostali od Boha. „Opakování“ zákona není doslovné. Mnohé předpisy jsou formulovány odlišně; kniha také obsahuje značné množství zákonů, které v předchozích knihách Tóry nenajdeme.

Autor: MD Publikováno 1. 6. 2024 13:47

Nedělní zamyšlení Luboše Pejsara - Slavnost Nejsvětější Trojice

Datum konání: 25. 5. 2024

Milí křesťané, lidská svoboda a její realizace v životě jednotlivce a společnosti se z teologického hlediska jeví jako pravý obraz a podoba Boha. Moc Ježíšova, je svobodou jak na nebi, tak na zemi. Křesťan má o této svobodě vědět něco víc, protože ví, že Duch Pána ji živí i mimo církev a v ní ji posiluje skrze svátosti, především skrze eucharistii, protože v ní se společně s Pánem každý daruje Bohu a následně celému stvoření.

Autor: MD Publikováno 25. 5. 2024 11:07

Letnice - nedělní zamyšlení Standy Fialy

Datum konání: 19. 5. 2024

Pavle, Pavle, proč mě pronásleduješ? Co ti moje tělo provedlo? Co ti provedlo tvoje tělo? Koneckonců kdyby se toho tvého Bůh v dobrém rozmaru mírně nedotkl a ono se nesvalilo na zem, neuhodil ses  do hlavy, kdybys neoslepl, tak se asi nebylo kde rozsvítit, nebylo čím prozřít, co myslíš? Vždyť tělo je chrám Ducha. Tělo samozřejmě může být venkovská omšelá kaplička, do níž fouká a zatéká, ale také to může být katedrála.

Autor: MD Publikováno 18. 5. 2024 9:42

Nedělní zamyšlení paní Jarky F. - 7. neděle velikonoční

Datum konání: 12. 5. 2024

Před pár měsíci na mě moje maminka přepsala rodinnou hrobku. Hrobka se nachází na malebném venkovském hřbitůvku v obci vzdálené asi 10 kilometrů od místa našeho bydliště. Její stav je dost špatný, vrchní deska se drolí, propadá a náhrobek je zarostlý zdivočelou zelení. Naposledy do ní byla před téměř 50 lety uložena moje prababička.Rozhodli jsme se s manželem, že jí dáme zrekonstruovat, ostatky v ní přeskládat a vnitřní prostor vyčistit.

Autor: MD Publikováno 11. 5. 2024 11:50

Nedělní zamyšlení Jany Vacíkové - 6. neděle velikonoční

Datum konání: 5. 5. 2024

Moje dnešní zamyšlení je hodně osobní a zase trošku hudební. "Teď opravdu chápu, že Bůh nikomu nestraní.“ Toto řekl Petr poté, co prožil asi 3 roky jako velmi blízký přítel Ježíšův, a to včetně proměnění na hoře, odpuštění selhání a pár zázraků. Jak je možné, že až teď? Měli jsme v rodině spoustu let člověka, který nedávno prohlásil: „Teprve teď díky Vám vidím, že dobré vztahy jsou víc než bohatství.“ Po 10 letech? To jako fakt?

Autor: MD Publikováno 3. 5. 2024 20:41

Novější 1 3 8 16 23